POSLECHOVÝ VEČER S IVO ŠPALJEM

4. prosince 2018, 19.30

Hostem dalšího poslechového večera připravovaného v rámci výzkumného projektu Národního muzea – Českého muzea hudby Průzkum fondu magnetofonových pásů z fondu Českého muzea hudby se zaměřením na elektroakustickou tvorbu do roku 1989 bude Ing. Ivo Špalj, český zvukový mistr, který se za svůj život podílel na stovkách československých hraných i animovaných filmů a seriálů.

Po studiích rozhlasové, filmové a televizní techniky na ČVUT působil ve Studiu pro úpravu zahraničních filmů (1963-7). Je považován za jednoho z nejvýznamnějších československých filmových zvukových mistrů a za odborníka v dokončovacích pracích. Celý profesionální život se věnoval zvukovému experimentu, což se nejvíce projevilo na jeho dlouholeté spolupráci se filmovým skladatelem Zdeňkem Liškou, nebo práci na zvukovém řešení Laterny Magiky.

V rámci poslechového večera se pokusíme rozkrýt metody zvukové režie Ing. Špalja a to i s pomocí vybraných kusů z jeho portfolia, které zahrnuje soundtracky Zdeňka Lišky, nebo třeba spolupráci se skladatelem Zbyňkem Vostřákem. 

VSTUP VOLNÝ